Pokazy

Na ogół nie zdajemy sobie sprawy, jak różnorodny, jak bogaty w formy, kształty i barwy, jest świat ukryty przed nieuzbrojonym okiem. Dopiero mikroskop oraz specjalne techniki oświetleniowe stosowane przy wykonywaniu zdjęć pozwalają na ukazanie jego piękna w całej okazałości. Świat pod mikroskopem, tak różny od tego, który widujemy na co dzień, jest atrakcyjny przede wszystkim poprzez swoją odmienność i swoistą egzotykę, niespotykaną nigdzie indziej.

Dlatego też warto zajrzeć w głąb mikrokosmosu. Jeżeli nie samodzielnie, posługując się mikroskopem, to przynajmniej za pośrednictwem pokazów, uchylających nieco drzwi do tajemniczych i pięknych mikroświatów.

Pokazy mikrofotografii, które mam przyjemność zaproponować, skierowane są do różnego rodzaju instytucji (np. ośrodki kultury, muzea przyrodnicze, ośrodki wczasowe i wypoczynkowe), a także do różnego rodzaju szkół, jako swego rodzaju wzbogacenie i urozmaicenie oferty edukacyjnej.

Dotychczas zrealizowane przeze mnie pokazy zawsze cieszyły się dużym uznaniem. Zaskakująco bogata kolorystyka oraz duża różnorodność mikrofotografii, składających się na pokazy, sprawiają, iż oglądający je widzowie zaczynają postrzegać mikroświaty zupełnie inaczej niż dotychczas.

Proponowane pokazy

1. Pokaz przekrojowy (dla różnych instytucji oraz dla szkół)

„Fascynujące mikroświaty” – pokaz ukazujący różne aspekty mikroświata w sposób przekrojowy (ciekawe mikroorganizmy, wnętrze roślin, niesamowity świat mikrokryształów różnych substancji, powierzchnię skrzydła motyla, ptasie pióra, mięso, czy wędliny…) Pokazowi towarzyszy mój komentarz na żywo.

2. Pokazy edukacyjne dla szkół

  • „Klejnoty mikroświata, czyli to i owo o glonach”
  • „Fascynujące pierwotniaki”
  • „Zajrzyjmy do wnętrza roślin”
  • „Mikroskopijne zwierzęta bezkręgowe”
  • „Fascynujące mikroświaty” (pokaz przekrojowy, opisany w pkt. 1)

Wszystkie pokazy edukacyjne opatrzone są moim, fachowym komentarzem na żywo.

Czas trwania pokazu

Pokaz trwa ok. 1 godziny. W przypadku pokazów edukacyjnych dla szkół, pokaz trwa godzinę lekcyjną (45 minut).

Cena pokazu

400 zł netto

Cena nie zawiera kosztów dojazdu, ewentualnego noclegu i wyżywienia. Przedłużenie się pokazu o pytania, czy ewentualną dyskusję, nie wpływa na jego cenę

W celu zamówienia któregoś z pokazów, czy też zadania dodatkowych pytań proszę o kontakt mailowy, telefoniczny lub poprzez formularz kontaktowy.

E-mail:  kontakt@marekmis.pl :: Telefon: 696 669 428

Zapisy i pytania przez formularz kontaktowy